Moduļa “VIZUĀLĀ KOMUNIKĀCIJA” mērķis:
Sekmēt izglītojamo spējas plaknē telpiski atainot dabā redzamo, attīstot loģisko domāšanu un samēru kopsakarību un toņu izjūtu, veidot vizuāli sakārtotus darbus, lietojot mākslinieciskos izteiksmes līdzekļus profesionālo uzdevumu veikšanā.
Sniegt audzēkņiem teorētiskās zināšanas mākslas valodas pamatos un vizuālās komunikācijas jomā, veicināt izpratni par vizūālās valodas nozīmi un informācijas apmaiņas pamatprincipiem vizuālajā vidē, kā arī par pozitīvas saskarsmes veidošanu, izmantojot iegūtās zināšanas.
Attīstīt un nostiprināt praktiskās prasmes vizuālās komunikācijas projektu īstenošanai, tostarp video, fotogrāfijas, vizuālās mākslas, projektēšanas, un saistīto portfolio kvalitatīvai sagatavošanai un prezentēšanai.
Moduļa apguves sasniedzamie rezultāti (zināšanas, prasmes kompetences)
1. Zināšanas par teorētiskajām mākslas valodas nostādnēm un terminoloģiju efektīvas vizuālās komunikācijas veidošanā, izpratne par mākslas valodas izteiksmes līdzekļiem, kompozīcijas principiem, koloristiku, rasēšanu, projektēšanu, gleznošanas un zīmēšanas pamatiem, stiliem, tehnikām, mākslas žanriem, portfolio materiālu veidošanas principiem un prezentāciju.
2. Spēja darba grupā klātiene (auditorijā) un patstāvīgi vai attālinātās nodarbībās apgūt jaunas zināšanas, analizēt, sistematizēt un radoši izmantot iegūto informāciju.
3. Prasme noformēt radošus darbus (foto, datorgrafika, glezniecība, grafika utt. atbilstoši prasībām, piešķirot tiem vizuālās mākslas kvalitātes.
4. Prasme sniegt precīzu informāciju, sagatavot portfolio un publiski prezentēt to.
5. Spēja darboties komandā, prasme analizēt mākslas darbus, kompozīcijas, kolorītu, tehniku, mākslas veidu un žanru, piedalīties diskusijās un sarunās.
6. Prasme veidot pārliecinošu un pozitīvu tēlu par savām radošām spējām, kā arī teorētiskajām zināšanām vizuālās valodas jomā.
- Pasniedzējs: Irina Kopeikina