Mērķis: 

Sekmēt izglītojamo spējas novērtēt tekstilizstrādājumu, apģērbu, ādas un ādas izstrādājumu ražošanas nozares lomu un nozīmību ekonomikā, uzņēmumu darbības daudzveidību un dažādu izstrādājumu izgatavošanas etapus un procesus, izvērtēt darba uzdevumu, darba vietas atbilstību noteiktā darba specifikai, lietot racionālus pamata darba paņēmienus.

Uzdevumi:

 Attīstīt izglītojamo prasmes:

1.     Raksturot šūto izstrādājumu izgatavošanas industrijas novitātes, vietu un lomu ekonomikā.

2.     Izvērtēt uzņēmumu daudzveidību, to darbības specifiku un organizatorisko struktūru, saistībā ar pasūtītāju prasībām (t.sk. modes un stila tendencēm).

3.     Izvērtēt dažādu izstrādājumu izgatavošanas etapus un procesus saistībā ar nepieciešamo dokumentāciju, tehnoloģisko aprīkojumu un materiāli tehnisko nodrošinājumu.

4.     Izvērtēt pastāvošos darba vides riska faktorus tekstilizstrādājumu, apģērbu, ādas un ādas izstrādājumu ražošanas nozarē tekstilmateriālu izgatavotāju un apstrādātāju profesijās.

5.     Novērtēt darba vietas atbilstību noteiktā darba specifikai un izvērtēt darba uzdevumu pēc tehnoloģiskās dokumentācijas un paraugmodeļa.

6.     Sakārtot darba vietu un materiālus pirms un pēc noteikta darba veikšanas, atbilstoši ergonomikas un darba drošības prasībām.

7.     Lietot racionālus pamata darba paņēmienus saskaņā ar kustību ekonomijas un darba izpildes laika normu principiem.


Mērķis: Sekmēt izglītojamo spējas šūt vīles saskaņā ar tehnoloģisko dokumentāciju, izvēloties darbu tehnoloģijai un materiāliem atbilstošas  iekārtas, instrumentus un pierīces, un lietojot drošus un racionālus darba paņēmienus, ievērojot kvalitātes un resursu racionālas izlietošanas prasības.

Uzdevumi: Attīstīt izglītojamo prasmes:

1.     Izvēlēties izstrādājumu šūšanas un higrotermiskās apstrādes darbiem atbilstošas iekārtas un instrumentus, uzstādīt nepieciešamos tehnoloģiskos parametrus.

2.     Veikt šūšanas un higrotermiskās apstrādes iekārtu regulācijas, ievērojot darba drošības noteikumus.

3.     Pārbaudīt piegriezto detaļu kvalitāti un atbilstību izgatavojamam izstrādājumam.

4.     Šūt roku dūrienus un vīles, izmantojot atbilstošus instrumentus, palīgierīces, racionālus un drošus darba  paņēmienus, pārbaudīt kvalitāti.

5.     Izprast un pielietot vīļu, detaļu,  mezglu un izstrādājumu tehniskos zīmējumus.

6.     Šūt mašīnvīles, lietojot atbilstošas iekārtas, instrumentus un pierīces, drošus un racionālus darba paņēmienus, pārbaudīt mašīnvīļu kvalitāti, veikt gludināšanas darbus.

7.     Veikt šūšanas un higrotermiskās apstrādes iekārtu  tehnisko apkopi, ievērojot darba drošības noteikumus.